Můj instantní příběh

Nápad vytvořit sadu na šití jsem "vyseděla" na mojí červené židli při oblíbeném lelkování, někdy v době zhruba před třemi lety, kdy se blížil můj návrat do práce  po sedmi letech doma s dětmi... Chtěla jsem za každou cenu vymyslet něco svého. Šití polštářků zavrhl manžel hned v počátku jako zcela neoriginální nápad, s vysokými nároky na provedení. Tím mě trochu naštval, tak jsem mu řekla, že to teda udělám tak, ať si to každý ušije podle sebe a bude to! :-)  Pro tento nápad už se nadchnul a dokonce mi i namaloval obrázky "šicích" detailů do návodu a celkově mě hodně podporuje. 

Technika patchwork je v tomto případě spíš estetická než užitná. Polštářek díky výplni a prošití dobře drží tvar a celkově lépe vypadá. Původně jsem začala sadu prodávat bez šitíčka, protože jsem měla pocit, že to má každý doma, ale postupem času se ukázalo, že by se tam rozhodně hodilo a teď už si sadu bez instantní KáPéZetky neumím vůbec představit. Jak jde čas s Instantním Patchworkem pro Vás pravidelně zaznamenávám v Zašívárna blogu, i ve fotogalerii se můžete podívat, co je u mě nového...

Šití patchworkových polštářků mě stále baví a vždy, když mám hotový další, mám velikou radost. Věřím, že vy se budete taky bavit a oceníte, že si polštářek můžete ušít sami doma (ručně nebo na šicím stroji) v klidu a ve svém tempu a  že budete mít stejnou radost, když se vám to nakonec povede.

Díky mému projektu se můžu realizovat a zároveň se plně věnovat své rodině. Líbí se mi, že si vše rozhoduji sama, učím se být víc trpělivá, protože některé věci se zkrátka uspěchat nedají. Konečně taky vidím, že na všechny problémy se dá najít řešení...


"Mami, máš to teda moc pěkný, to jako jo, ale kdo by si to kupoval, když teď už jsou všichni tak líní, že si to raději koupí hotové..." :-) (skaut Filda, 10 let)

"Kdo si šije, nezlobí, ale naše máma zlobí, říká táta..."  :-) (lego stavitel Tomík, 6 let)


Zuzana Vávrová, Praha září 2017

                 

0

 .